Podání objednávky


Vaše objednávka bude zpracována do 24 hodin od přijetí. V této fázi je objednávka považována za dotaz a je tudíž nezávazná. Dále mohou nastat tři případy:

  • Vámi požadované knihy je možno objednat. Obdržíte informaci o ceně a dodací lhůtě. Pokud budete spokojeni, stačí, když svoji objednávku potvrdíte (e-mailem). Dovolujeme si Vás upozornit, že od této chvíle je Vaše objednávka považována za závaznou.
  • Vámi požadované zboží není momentálně na skladě u našeho dodavatele. Rozhodnete se, zda počkáte na doplnění zásob, či nikoliv.
  • Vámi požadované zboží nelze sehnat. Pokud budete chtít, můžeme to zkoušet dále. V opačném případě Vám, bohužel, pouze poděkujeme za zájem o využití našich služeb.

  • schematický přehled dění okolo Vaší objednávky

 

Možné způsoby podání objednávky

 

Možné způsoby doručení objednávky

Všechny zásilky jsou pojištěny.

 

Dodací lhůta

Dodací lhůtu Vám sdělíme spolu s cenou Vaší objednávky. Typická dodací lhůta se pohybuje mezi 3 až 4 týdny. Někteří zahraniční dodavatelé umožňují za příplatek expres zaslání zboží, pokud o tuto možnost budete mít zájem, rádi Vám vyjdeme vstříc.

 

Platba

Platba za objednané knihy je realizována v českých korunách na účet naší firmy.

  • Nefiremní zákazníci platí dobírkou, u stálých zákazníků nebo po dohodě je ale možné zaslat knihy proti faktuře fakturou, kterou pak zaplatíte klasickým bankovním převodem nebo složením hotovosti na náš účet.
  • Firemní zákazníci, instituce nebo OSVČ platí proti faktuře dodané společně s knihami.
  • Zákazníci ze Slovenska mohou platit bankovním převodem nebo dobírkou.

Knihy z druhé ruky


Pokud máte zájem o publikace staršího data vydání, rádi Vám je obstaráme.


S objednáváním použitých knih máme dobré zkušenosti, v naprosté většině případů jsou ve velmi dobrém stavu a jejich opotřebení bývá minimální. Nakupejeme pokud možno u našich prověřených dodavatelů.


Nabídka objednání knih z druhé ruky se samozřejmě netýká pouze titulů z dávné či nedávné minulosti. Stejně tak je možné objednat již použité exempláře knih, které jsou dnes běžně prodávány jako nové. Obvykle se touto cestou dá ušetřit něco z ceny knihy, není to však pravidlem (zejména kvůli ceně poštovného ze zahraničí).

 

Předplatné zahraničních časopisů


Dotaz na předplatné určitého časopisu můžete zaslat stejně jako dotaz na knihu, tj. e-mailem. Časopis Vám bude chodit na Vámi uvedenou adresu v ČR (SR) přímo ze zahraničí nebo Vám bude námi přeposílán - záleží na podmínkách konkrétního zahraničního dodavatele.


Úhrada předplatného (obvykle roční) probíhá v českých korunách proti faktuře zaslané poštou po závazném potvrzení objednávky z Vaší strany.


Předplatené zahraničních časopisů je dostupná pouze pro instituce jako knihovny, firmy apod., tedy právnické osoby. Předplatné pro fyzické osoby, bohužel, nevyřizujeme. U firemních předplatných nezajišťujeme předplatné ze zemí mimo EU.

 

Reklamace


Zjistíte-li v knize nedostatky, tzn. v knize chybí stránky, obrázky nebo přílohy nebo neobdržel-li jste knihu, kterou jste si objednali, neprodleně nás informujte na adrese reklamace@libra-import.cz. K e-mailu pokud možno přiložte fotografii dokumentující např. poškození knihy.
Pokud dojde k poškození či ztracení zásilky ze strany přepravce, tj. např. České pošty, je nutné podat reklamaci u České pošty. V tomto případě s Vámi budeme maximálně spolupracovat, dodáme Vám kopie podacího lístku apod., samotné vyřízení reklamace je ale na Vás.


Poslední aktualizace: srpen 2015.